KVALITNĚ – ODBORNĚ

Venkovní
Plochy

KAMENNÝ KOBEREC se ve Vaší zahradě hodí především jako finální úprava nových i starých betonových povrchů. Je to směs přírodních říčních oblázků a epoxidové pryskyřice s pojivem.

 • VÝHODY A VLASTNOSTI KAMENNÉHO KOBERCE

Předností tohoto povrchu je nejen jeho exkluzivní vzhled, celistvý povrch bezespár, protiskluzový povrch (netvoří se kaluže, povrch je porovitý voda proteče, povrch zůstává suchý a neklouže) mrazuvzdornost, dlouhá životnost – trvanlivost, rychlá aplikace, je voděpropustný, otěru vzdorný. Hodí se také všude tam, kde dlouhá a krutá zima zanechala svou stopu, čili jako náhrada za popraskané a odmrzlé venkovní dlažby a dlaždice. Oproti dlažbě má velké přednosti, především že je beze spár , čili voda nemůže zatéct a kamenný koberec tak nepopraská a neodmrzá. Navíc je kamenný koberec pórovitý, čili v zimě se led má kam rozpínat a povrch nepoškodí. Zaručuje také vysokou pevnost.

 • VYUŽITÍ KAMENNÉHO KOBERCE

Nejčastější využití kamenného koberce najdete u Vašeho domu jako Vaše nová terasa, dvůr, chodník, vekovní podlaha pro pergolu, příjezdová cesta nebo nové schodiště.

 • JAK NA VYDROLENÉ ČI POPRASKANÉ BETONY

Jestliže máte doma starý vydrolený beton a nevíte co s ním, KAMENNÝ KOBEREC Vám ušetří spoustu času s jeho vyboucháním a odvážením suti. Obrovskou předností kamenného koberce je také to, že při renovaci starých betonových ploch nebo aplikaci na staré dlažby nemusíte povrch před pokládkou nijak upravovat a používat mezivrstvy jako např. potěr který nikdy tak dobře nepřilne jako pryskyřice. Veškeré nerovnosti podkladu, výtluky, spáry, trhlinky se dají jednoduše vyplnit směsí kamenného koberce (čili vyrovnají se). Pokud se nanáší na starou dlažbu, nesmí být dutá, jelikož by hrozilo její odloupnutí i s novou vrstvou koberce. V těchto případech ji doporučujeme před aplikací odstranit.

 • APLIKACE NA NEROVNÝ POVRCH

Je-li zapotřebí dorovnat čili nadzvednout výšku povrchu k určitému bodu, lze kamenný koberec nanést i ve vyšší vrstvě. V těchto případech je zapotřebí počítat s vyšší spotřebou materiálu na 1m2. Navýšení spotřeby materiálu se různí také podle stavu povrchu. Jeli beton v ideální rovině nanáší se doporučená vrstva cca 1,4cm, pokud je ale beton vydrolený, musí se počítat v místě nerovnosti s větší vrstvou k dorovnání povrchu. S vyšší spotřebou cca 15-20% je také nutno počítat u svislých ploch ( např čela schodiště apod.) jelikož ty se nenatahují ale zasypávají se.

 • PŘÍPRAVA POVRCHU PŘED POKLÁDKOU

Ideálním podkladem pro aplikaci KAMENNÉHO KOBERCE je tedy již zmíněný beton, ale dá se také pokládat na zámkovou dlažbu, na teraco, asfalt, starou dlažbu. Před aplikací je nutné povrch zamést, případně očistit tlakovou vodou a odstranit tak všechny nesoudržné části. Pokud jsou v betonu použity dilatace, je vhodné je vložit i do nově pokládaného kamenného koberce. Pokud ale v podkladním betonu dilatace nejsou, není nutné je používat ani tady.

 • ÚDRŽBA A ČÍŠTĚNÍ KAMENNÉHO KOBERCE

Díky vynikajícím vlastnostem venkovního povrchu KAMENNÝ KOBEREC.eu není potřeba žádná každoroční údržba jako u ostatních povrchů jako např.olejování, lakování nebo impregnaci.

Vaši terasu stačí očistit zametením, nebo popř.odstranit mechanické zašpinění (bahno apod) proudem vody!

https://eshop.kamenny-koberec.cz

Objednávejte online na našem eshopu.

Mramor a říční oblázky

Kamenný koberec je vhodný zejména k renovacím starého povrchu, jako jsou vydrolené povrchy, staré popraskané schodiště, aplikace na nerovné povrchy atd.

Dále je možnost komerčního využití, jako jsou loga firem, restaurací, wellnessy, autosalony, veřejné parky apod.

Výhody

 • vodopropustnost
 • protiskluznost
 • mrazuvzdornost
 • exkluzivní vzhled
 • celistvý povrch beze spár
 • rychlá aplikace
 • nenáročná údržba a čištění

Ohniště Ofyr

Stylová a velmi kvalitní ohniště, která Vaši zahradu povznesou na jedinečnou úroveň. Dodáváme rozsáhlé příslušenství. 

 

Showroom a prodejna

ŘÍČANY(Praha-východ)

Otevřeno každý všední den od 9 do 17 hod.

1794

Obchodní  1794
251 01 Říčany, Praha-východ,
Česká Republika

Tel.: +420731001200
E-mail.: info@kamenny-koberec.eu

Sklad a prodejna

ŽELECHOVICE
NAD DŘEVNICÍ

Otevřeno každý všední den od 9 do 16 hod.


Papírenská 30
želechovice
763 11

Tel.: +420731001200
E-mail.: info@kamenny-koberec.eu

Kamenny-koberec.eu s.r.o.
Sídlo společnosti: Jaurisova 515/4, 140 00 Praha 4
IČ: 01951378
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze oddíl C vložka 222255.